Міжнародний фонд "Відродження"

Міжнародний фонд
28.06.2012

Відкрите суспільство – це суспільство, яке базується на визнанні того, що ніхто не має монополії на істину, що різні люди мають різні погляди й інтереси та що існує потреба в установах, які б захищали права всіх людей і давали б їм змогу жити разом у мирі та злагоді. Термін "відкрите суспільство" вжив філософ Карл Попер у книжці "Відкрите суспільство та його вороги", що вийшла друком 1945 року. Основними рисами, що характеризують відкрите суспільство, є верховенство права, демократично обрана влада, інститути громадянського суспільства, захист прав меншин.

Міжнародний фонд "Відродження" засновано у квітні 1990 року. Він входить до заснованої Джорджем Соросом мережі Фундацій Відкритого Суспільства, що складається з національних і регіональних фондів у понад 70 країнах світу, в тому числі в Африці, Центральній і Східній Європі та на території колишнього Радянського Союзу.

Місія Міжнародного фонду "Відродження" – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Міжнародний фонд "Відродження" розподіляє гранти між організаціями, що працюють на розвиток суспільства. Самостійно чи в партнерстві з іншими організаціями фонд ініціює та втілює проекти, важливі для соціального та політичного розвитку України. Серед іншого він організовує та підтримує громадські обговорення на політичні, соціальні чи міжнародні теми, організовує публікацію інформаційних матеріалів, опитування та громадські кампанії, конференції, семінари та круглі столи, запроваджує програми мікрогрантів для підтримки громадських ініціатив, що слугують інтересам суспільства.

Фінансову підтримку фонд отримує від Мережі Фундацій Відкритого Суспільства, а також від міжнародних донорів та окремих українських і зарубіжних організацій і громадян.

У межах своїх пріоритетів Міжнародний фонд "Відродження" здійснює як грантові проекти (на основі поданої заявки їх реалізує організація-граноотримувач), так і операційні (тобто проекти, які здійснює сам фонд). Для досягнення своїх цілей Міжнародний фонд "Відродження" співпрацює з багатьма організаціями - як в Україні, так і за кордоном.

Міжнародний фонд "Відродження" не залежить від держави та політичних партій; реагує на нагальні суспільні потреби й ініціює проекти й ідеї в тих галузях, які ще слабо представлено в суспільному житті країни; дотримується прозорості та відкритості процедур у процесі своєї грантової діяльності.

За час своєї діяльності Міжнародний фонд "Відродження" надав численним неурядовим організаціям України, а також науково-освітнім, просвітницьким закладам і видавництвам грантів на суму понад 100 мільйонів доларів США.

Щороку фонд оприлюднює Річний звіт, у якому висвітлено всі підтримані й реалізовані ініціативи та проекти.

Правління є керівним виконавчим органом фонду. Воно формує стратегію діяльності всієї організації. Члени Правління фонду: Олександр Сушко (голова), Тарас Возняк, Анатолій Ткачук, Катерина Левченко, Володимир Притула, Вікторія Сюмар, Олександра (Оля) Гнатюк.

Наглядова рада фонду здійснює адміністративні та контрольні функції. Члени Наглядової ради фонду: Роман Шпорлюк (голова), Юрій Глеба, Іван Дзюба, Оксана Забужко, Василь Куйбіда, Борис Тарасюк, Рефат Чубаров, Наталія Яковенко.

Джерело: http://www.irf.ua/

Вінницька міська рада

Вінницька міська рада
Вінницький молодіжний інформаційний центр © 2012-2014